LSch.44-dukaton tra 1796_a.pngLSch.44-dukaton tra 1796_r.png
LSch.44-dukaton tra 1796_a.pngLSch.44-dukaton tra 1796_r.png

Dukaton of Zilveren Rijder – Utrecht – 1796 – LSch.44 (42)


Voorzijde:

Ruiter naar rechts galopperend boven het gekroonde provinciewapen MO : NO : ARG : CON – FŒ : BELG : PRO : TRAI ·

Keerzijde:

Gekroond generaliteitswapen door twee leeuwen gehouden en het jaartal in cartouche onder het schild, stadsschildjeCONCORDIA – RES PARVÆ – CRESCUNT.

Bijzonderheid:

Slechts enkele exemplaren geslagen in de munt van Utrecht als nieuwjaarsgeschenk. In 1796 zijn voor 58 mark zilver hele en halve dukatons geslagen. Dit betekent ± 435 stuks tezamen.

Er komen ook dukatons voor met het jaartal 1797 en 1799 en ook een ½ dukaton 1799. Dit zijn moderne 20e eeuwse vervalsingen, geslagen met nieuw vervaardigde stempels. Ze hebben een enigszins convex (bol) voorkomen.

Navigeer het tab menu voor meer informatie ↓

Dukaton of Zilveren Rijder
zilver 935/1000 Ø 40 mm 30,456 / 32,574 g

Vz     Ruiter naar rechts galopperend boven het gekroonde provinciewapen van Utrecht. Omschrift: MO: NO: ARG: CONFŒ: BELG: PRO: TRAI·
Kz     Gekroond generaliteitswapen door twee leeuwen gehouden, het jaartal in het cartouche onder het schild. Omschrift: CONCORDIARES PARVÆ CRESCUNT.
Rd     kabelrand
Mmt geen
Mt     Stadsschild

Slechts enkele exemplaren geslagen in de munt van Utrecht als nieuwjaarsgeschenk.