Jong hoofd met opgestoken haar met diadeem naar links. Omschrift: WILHELMINA KONINGIN - DER NEDERLANDEN
Binnen twee samengebonden eikentakken de waardeaanduiding 25 / CENTS / jaartal met een punt.
Deze kwartjes zijn pas in 1900 geslagen
LSch.743a (853a): ontwerp van gewijzigde tekening, de laatste N van NEDERLANDEN onder de hals en met fijne kartelrand. Collectie Coenen. R4
LSch.743b (853b): ontwerp met slecht gegraveerd oor, de laatste N van NEDERLANDEN verder van de hals verwijderd. Particuliere collectie. R4
De voorgaande twee afgekeurde ontwerpen zijn voorgekomen in de veiling van J. Schulman van 16 november 1925, nr. 1237 (LSch.743a), nr. 1238 en 1239 (LSch.743b).
LSch: | 743 |
Sch: | 853 |
Jaartal: | 1898 |
Type: | Type II A |
Materiaal: | Zilver |
Gehalte: | 640/1000 |
Streefgewicht: | 3.575 g |
Diameter: | 19 mm |
Rand: | kartelrand |
Muntteken: | mercuriusstaf |
Muntmeesterteken: | hellebaard |
Medailleur: | J.P.M. Menger |
Slagaantal: | 400.000 |
Zeldzaamheid: | S |
25 Cent, algemene omschrijving
Zilvergehalte 640/1000; netto/bruto gewicht 2.288 / 3.575 g.
Type I: Hangend haar. Medailleur W.J. Schammer. Mt. mercuriusstaf, Mmt. hellebaard
Type II A: Kroningstype. Medailleur J.P.M. Menger. Mt. mercuriusstaf, Mmt. hellebaard
Type II B: Kroningstype. Medailleur J.C. Wienecke. Mt. mercuriusstaf, Mmt. hellebaard
Type III: Hermelijnen mantel. Medailleur J.C. Wienecke. Mt. mercuriusstaf, Mmt. zeepaard
Een interessant artikel over het ontstaan van de beeldenaar met de Hermelijnen mantel kunt u lezen in het JMP 1987: Een vorstin in Hermelijn door Ir. F. Sevenhuijsen / Ir. J.A. Sevenhuijsen
Type IV A: Ouder hoofd. Medailleur J.C. Wienecke. Mt. mercuriusstaf, Mmt. zeepaard
Type IV B: Ouder hoofd. Medailleur J.C. Wienecke. Mt. mercuriusstaf, Mmt. druiventros
Type IV C: Ouder hoofd als type IV A van iets gewijzigde tekening. P(hiladelphia) en eikel in plaats van het mt. en mmt. Geslagen in Amerika tijdens de bezetting (WW II), bestemd voor gebruik in Nederland.
Type IV D: Ouder hoofd als type IV A van iets gewijzigde tekening. P(hiladelphia) en palmboom in plaats van het mt. en mmt. Geslagen in Amerika tijdens de bezetting (WW II), bestemd voor gebruik in Curaçao en Suriname.
Type V: 25 Cent zink tijdens de Duitse bezetting 1940-1945 in Nederland geslagen. Mt. mercuriusstaf, zonder Mmt.
Type VI: 25 Cent nikkel 1948. Mt. mercuriusstaf, Mmt. vis